Wszystkich tych, którzy wciąż zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej przygody z e-biznesem, zachęcamy do ukłonu w stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Pośród trzynastu działań jakie prowadzone są w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, znajdują się takie, których głównym celem jest szeroko pojęty rozwój zastosowania najnowszych rozwiązań z branży IT.


Działanie PO IG 8.1
„Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” skierowane jest do osób prowadzących mikro- i małe przedsiębiorstwa. Każdy, kto planuje udostępniać swą ofertę drogą elektroniczną oraz prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż rok od dnia dokonania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej ma prawo ubiegać się o dofinansowane z Funduszy Europejskich. Innymi słowy, jeżeli w Twojej nowej firmie zatrudniasz mniej niż 49 osób i planujesz wkroczyć na rynek e-handlu, nie zwlekaj ani minuty – złóż wniosek do Działania 8.1!


Jako Beneficjent możesz uzyskać maksymalne dofinansowanie w wysokości 85% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, a minimalna wartość takiego projektu powinna wynosić 20.000 zł. Również usługi oferowane przez firmę RedCart.pl mogą zostać objęte powyższym wsparciem – np. roczna opłata za dostęp do oprogramowania sklepu czy też indywidualny projekt graficzny e-sklepu.


Zgodnie z harmonogramem przedstawionym na stronie PARP-u, w 2012 roku odbędą się III rundy konkursu – w marcu, w lipcu oraz w listopadzie. Cennym źródłem informacji dla wszystkich kwalifikujących się mikro i małych przedsiębiorców jest oficjalna strona PARP, gdzie znajdą Państwo generator wniosków dla Działania PO IG 8.1.


Poniżej przedstawiamy Państwu przydatne linki:

http://poig.parp.gov.pl/index/index/1256 - szczegółowy harmonogram składania wniosków

http://poig.parp.gov.pl/index/index/597wszelkie informacje na temat Działania  PO IG 8.1