Oprogramowanie sklepu internetowego RedCart.pl od samego początku rozwijane było pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych, z Google na czele. Powstał dzięki temu system, który skutecznie wspiera Cię w pozycjonowaniu, a część pracy wykonuje automatycznie za Ciebie!


Dotychczasowe rozwiązanie pozwala m.in. na:

- automatycznie tworzenie mapy sklepu dla Google

- automatycznie generowane treści meta dla produktów

- automatycznie generowane treści meta dla kategorii

- automatycznie generowane treści meta dla stron informacyjnych


Bogata funkcjonalność SEO poszerzona została o nowy system, pozwalający na samodzielne definiowanie własnych adresów URL w obrębie domeny sklepu internetowego. Tworzenie własnych linków możliwe jest w obrębie następujących obszarów sklepu internetowego:


- karta produktu

- kategoria

- strona informacyjna.


Definiowanie własnych adresów URL dostępne jest poprzez edycję rekordu w obrębie jednego z wyżej wymienionych obszarów - zakładka SEO.


W przypadku braku zdefiniowania własnego adresu URL, link zostanie wygenerowany automatycznie w obecnym formacie.

Warto nadmienić, jeśli utworzymy adres URL dla dowolnej strony, stosowane jest przekierowanie 301, dzięki czemu roboty wyszukiwarek internetowych poprawnie interpretują treść strony.


Przykład zastosowania przyjaznego adresu URL:

Link do strony z opisem produktu w sklepie internetowym w obecnym formacie

http://demo.redcart.pl/p/11/34/telefon-komorkowy-apple-iphone-3g-8gb-telefony-komorkowe-telefony-i-akcesoria.html


możemy zapisać w następującej postaci

http://demo.redcart.pl/iphone-3g


W takim przypadku po kliknięciu w stary adres, nastąpi automatyczne przeniesienie na nowy adres z wykorzystaniem przekierowania 301.


Nowe narzędzie jest potężnym wsparciem w pozycjonowaniu sklepu internetowego. Zalet stosowania takiego rozwiązania jest wiele. Z jednej strony krótki adres jest łatwiejszy do zapamiętania przez Klienta oraz w sposób jasny wskazuje na treść strony, do której kieruje. Z drugiej zaś strony stosowanie przyjaznych linków pozwala na definiowanie słów kluczowych, na pozycjonowaniu których najbardziej nam zależy.


Wspomaganie procesu pozycjonowania sklepu internetowego działającego w oparciu o oprogramowanie RedCart.pl nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wszystkie narzędzia i opcje konfiguracyjne dostępne są z poziomu Panelu administracyjnego sklepu. Pozwala to na większą kontrolę prowadzonych działań promocyjnych.

automatycznie przekierowuję użytkownika na nowy link z nagłówiem 301