Problemem wielu sklepów internetowych jest brak obsługi stron błędu 404 lub ich mała użyteczność. Strona błędu 404 wyświetlana jest klientom sklepu internetowego w momencie, gdy próbują oni odwołać się do nieistniejącego adresu. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka: zmienił się adres URL strony lub strona została usunięta.


W przypadku braku strony 404 większość klientów zamyka stronę i opuszcza sklep internetowy. Oznacza to straty dla właścicieli sklepów internetowych, a sama strona nie wzbudza już zaufania odwiedzającego ją klienta.


Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. System sklepów internetowych RedCart.pl został rozbudowany o możliwość definiowana własnej strony błędu 404. W przypadku gdy adres URL jest niepoprawny, użytkownik trafi na stronę z treścią, która jest możliwa do zdefiniowania w edytorze tekstowym w module USTAWIENIA - KOMPONENTY - STRONA BŁĘDU.


Prawidłowo wykonana strona błędu 404 powinna być przejrzysta oraz wyjaśniać użytkownikowi w sposób prosty, co jest powodem jej wyświetlenia. Warto również wskazać klientowi dalszą ścieżkę postępowania.