Logowanie w sklepie danymi z Allegro to kolejny już poza kontami Facebook, Google i OpenID element pozwalający na szybkie i bezpieczne dokonywanie zakupów w sklepach internetowych sieci RedCart.pl


Podczas zakupu w dowolnym sklepie internetowym opartym na oprogramowaniu RedCart.pl nie jest wymagana rejestracja i zakładanie nowego konta. Wystarczy wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, które wykorzystywane jest do robienia zakupów w serwisie Allegro.pl. Zaoszczędzi to Kupującemu konieczności wypełniania formularza rejestracyjnego czy wymyślania kolejnego hasła do konta w sklepie internetowym. Do zamówienia w sklepie internetowym podstawione zostaną dane teleadresowe z serwisu aukcyjnego.


Wprowadzenie możliwości robienia zakupów w sklepie internetowym z wykorzystaniem danych z Allegro to kolejny krok w kierunku podniesienia bezpieczeństwa e-zakupów. Kupujący, który posiada aktywne konto w serwisie aukcyjnym przeszedł już pozytywną weryfikację. Dodatkową zaletą jest prosta możliwość sprawdzenia historii zakupowej w serwisie Allegro oraz dostęp do komentarzy i opinii wystawionych Kupującemu po dokonaniu transakcji.


Szybki i prosty sposób składania zamówień, dzięki logowaniu danymi z Allegro, to także możliwość zwiększenia konwersji sprzedaży w sklepie internetowym.