SMS to jeden z najskuteczniejszych środków komunikacji coraz częściej usprawniający procesy biznesowe. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w obszarze e-commerce, gdzie szybkość przekazywana informacji między sklepem internetowym i jego klientami odgrywa kluczową rolę.


Za pośrednictwem krótkiej wiadomości tekstowej e-sklep może przekazać swoim klientom informacje o statusie zamówienia, a także powiadamiać ich o nowościach, promocjach i innych interesujących ofertach. To, w jaki sposób jest wykorzystywany system do wysyłki SMS-ów zależy przede wszystkim od zarządzającego sklepem w sieci.


„Wieloletnie doświadczenie firmy w branży e-commerce sprawiło, że nasze oprogramowanie znajduje się w czołówce polskich producentów sklepów internetowych. Zintegrowanie modułu powiadomień SMS z naszym oprogramowaniem znacznie uatrakcyjnia ofertę naszej platformy. Dzięki temu sklepy internetowe  wykorzystujące nasz system mogą usprawnić obsługę klienta i podnieść poziom satysfakcji osób dokonujących zakupów” –
powiedział  Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu & PR RedCart.pl


Według wyników badania „Komunikacja SMS w Polsce 2012” przeprowadzonego przez Platformę SerwerSMS.pl Internauci chcą otrzymywać SMS-y z nowinkami na temat ich ulubionych marek produktów i usług. Ponad 75% ankietowanych zainteresowanych SMS-ami o promocjach w sklepach i punktach usługowych przyznało, że chciałoby otrzymywać takie wiadomości.


„Skuteczny kontakt realizowany przez krótką wiadomość tekstową zapewnia klientów sklepu internetowego o szybkości i sprawności jego obsługi.  To z kolei pozwala budować pozytywne relacje z kupującymi, co w e-handlu jest bardzo istotne. Zadowolony klient sklepu internetowego częściej go odwiedza i rekomenduje jego ofertę znajomym. W ten sposób SMS-y przyczyniają się do tego, że biznes ten rośnie”
- powiedział Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl


W 2012 r. Polacy mogli wydać ok. 5,6 mld euro na zakupach dokonywanych przez Internet. Według analityków polski rynek e-commerce był  w 2012 r. będzie najszybciej rozwijającym się w Europie.


Przy okazji nawiązania współpracy pomiędzy RedCart i Serwer SMS, właściciele sklepów internetowych mają  do dyspozycji na start pakiet 300 bezpłatnych SMS-ów.