Sprawa wydaje się być dość prosta: ”Właśnie stałem się posiadaczem sklepu internetowego”. Warto jednak na samym początku zastanowić się w jaki sposób wprowadzić produkty do sklepu. Oprogramowanie sklepu RedCart umożliwia proste i szybkie dodawanie produktów, wraz z opisami, zdjęciami itp. Ponieważ doskonale znamy potrzeby naszych Klientów i wiemy jak cenny jest ich czas staramy się proponować jak najprostsze rozwiązania. Za pomocą importu możemy zatowarować sklep w przeciągu kilku minut. Pomyśl ile czasu zaoszczędzasz nie musząc dodawać każdego produktu osobno.

Sklepy internetowe RedCart posiadają bardzo rozbudowany system eksportu i importu danych. Aby skorzystać z opcji importu produktów należy dysponować ofertą w formie elektronicznej, może to być np. plik w formacie .csv (MS Excel).

Na podstawie pliku importowego w Panelu Klienta sklepu należy przygotować odpowiedni szablon importu. Szablon importu tworzymy w zakładce PRODUKTY I KATEGORIE - IMPORT PRODUKTÓW. Nagłówki pliku importowego powinny być zgodne z polami szablonu importu. W szablonie uzupełniamy te pola, które chcemy zaimportować.

Jeżeli mamy już stworzony szablon produktu, posiadamy plik, który chcemy zaimportować, wówczas klikamy na ikonkę IMPORTUJ PRODUKTY. W tym momencie oferta dodawana jest do sklepu. Po krótkim czasie oferta produktowa jest już dostępna w naszym sklepie. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilka dni pracy, potrzebnej na uzupełnienie asortymentu w sklepie.