Dotacje na własny sklep internetowy są możliwe do zdobycia dzięki dofinansowaniom na lata 2014-2020. Wkrótce rozpocznie się rejestracja wniosków – przygotuj się wraz z platformą RedCart, żeby skorzystać z tej szansy i stworzyć własny e-biznes. Złożenie wniosku jest pierwszym krokiem ku możliwościom jakie dają dofinansowania. Jeśli zawsze marzyłeś o byciu szefem dla samego siebie lub zawsze chciałeś mieć własny sklep internetowy – nie przegap tej szansy! 

Czym jest wniosek i dlaczego warto się u niego ubiegać?

Wniosek o dofinansowanie jest niczym innym, jak ubieganiem się o wsparcie finansowe do swojego pomysłu na biznes. Jest to pewnego rodzaju podanie o przyzanie środków, które umożliwią realizację – w tym przypadku – sklepu internetowego.
Kiedy rozpoczynamy starania o dofinansowanie naszego pomysłu, pierwszym krokiem jest wypełenienie odpowiedniego wniosku. Dokument ten stanowi podstawę – i jednocześnie obszerną bazę informacji – do rozpatrywania przez instytucję realnych założeń naszego biznesu. Ponieważ dobrze wypełniony wniosek stanowi ponad 95% szans na sukces o dofinansowanie. Warto zatem poświęcić chwilę, by spełnić wymagane kryteria programu, m.in. podmiotowe (rodzaj wnioskodawcy), przedmiotowe (zakres projektu) i inne, warunkujące aplikowanie o środki.

Dobrze wypełniony wniosek o dofinansowanie sklepu internetowego spełnia 3 podstawowe zadania:

- jest podstawowym dokumentem, w którym 
przedstawia się propozycję własnego biznesu - czyli sklepu internetowego,
- informuje i instruuje w jakich etapach projekt będzie realizowany dzięki dofinansowaniu,
- stanowi podstawę późniejszych kontroli, które będą sprawdzać w jaki sposób środki z dofinanasowania zostały spożytkowane.

Jak wygląda przykładowy wniosek o dofinansowanie?

Wniosek powinien zawierać następujące elementy:

- tytuł projektu,
- informacje o Wnioskodawacy - np. posiadane kwalifikacje,
- historia przedsiębiorstwa (jeśli ktoś wcześniej posiadał już działalność gospodarczą),
- rodzaj działalności gospodarczej,
- harmonogram realiacji projektu ,
- przewidywane rezultaty,
- analiza finansowa - niezbędna, jeśli nie posiadamy dodatkowo biznesplanu,
- wszelkie dodatkowe załączniki.

Oto, jak może wyglądać przykładowo skonstruowany wniosek o dofinansowanie. Prosimy potraktować go tylko jako przykład.

Jak dotacje i dofinansowania mogą przyczynić się do sukcesu Twojej działalności?

Dotacje na sklep internetowy, między innymi dzięki środkom z Unii Europejskiej pomogą każdemu przedsiębiorcy, na zdobycie odpowiednich środków na rozpoczęcie e-biznesu. Takie programy jak chociażby Program Innowacyjna Gospodarka posiada w swojej puli środki, które pozwalają stworzyć własny e-sklep. Sklep internetowy znajduje się na liście pomysłów na biznes, które mogą liczyć na dotację z Unii Europejskie. Fundusze przeznaczone na stworzenie sklepu internetowego pozwalają na stworzenie takiego biznesu internetowego, który będzie zarazem funkcjonalny, nowoczesny, a także przyjazny Klientom.


Wniosek o dofinansowanie

W celu stworzenia przyjaznego i funkcjonalengo sklepu internetowego niezbędne będzie określenie wymaganycyh narzędzi. w tym może pomóc odpowiednia platforma sklepów internetowych. Dzięki doświadczeniu w realizacji projektów unijnych, RedCart pomoże każdemu Klientowu podczas realizacji wybranego projektu. Stworzenie sklepu od podstaw, dostosowanie odpowiedniego kanału komunikacji, dostosowanie go pod względem graficznym to nie tylko wymóg, który został oszacowany w kosztorysie. Do tego dochodzą również takie elementy jak dokładne określenie asortymentu, wraz z analizą konkurencji oraz zaplanowaniem procesów już w trakcie tworzenia biznesplanu nakreśli obraz sytuacji rynkowej w branży e-commerce. 

Dla wszystkich , którzy postanowili rozwinąć własny biznes, przyznane środki pozwolą kompleksowo dostosować sklep internetowy nie tylko pod potrzeby rynku, ale również samych Klientów, którzy będą go odwiedzać. Dokładne rozplanowanie procesu tworzenia sklepu internetowego powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego pakietu abonamentowego. Odpowiednio dostosowany pakiet pozwoli na dokładne określenie potrzeb - ilość produktów, a także możliwości graficzne pozwolą stworzyć nowoczesny sklep internetowy na platformie RedCart.Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!