Google co jakiś czas wprowadza zmiany w algorytmach wywołując tym samym niemałe zamieszanie w kręgach osób odpowiedzialnych za promocję serwisów WWW. Ostatnia zapowiedź zmian jest na tyle istotna, że warto poświęcić kilka minut i przeczytać, co tym razem szykuje dla nas firma z Mountain View oraz jak zmiany mogą wpłynąć na Twój sklep internetowy.


Jak poinformowała na swoim blogu firma Google, wyszukiwarka będzie faworyzować serwisy WWW, w tym także sklepy internetowe wykorzystujące szyfrowanie HTTPS. Zmiana wpisuje się w politykę firmy, która zamierza kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo stron internetowych. Dla właścicieli sklepów internetowych oznacza to, że posiadania certyfikatu SSL będzie ułatwiało uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google.


Obecnie szyfrowanie HTTPS jest mało istotnym i jednym z wielu parametrów wpływających na pozycjonowanie sklepu w Google. Sytuacja ta ma się jednak niebawem zmienić. Google postanowiło zachęcić właścieli stron i sklepów internetowych do korzystania z zabezpieczonego protokołu HTTPS.


Warto przygotować się na nadchodzące zmiany i pomyśleć o zakupie certyfikatu SSL dla Twojego sklepu internetowego. W ten prosty sposób możesz zabezpieczyć się przed spadkiem w wynikach wyszukiwania Google. Kolejnym powodem, dla którego należy zainwestować w zakup certyfikatu SSL jest niewątpliwie dbałość o bezpieczeństwo danych. Do tego dochodzi fakt, iż wzrasta świadomość klientów dokonujących zakupów w sklepach internetowych, w związku z czym posiadanie certyfikatu SSL może być jednym z czynników wpływających na podjęcie decyzji o zakupie. 

W celu uzyskania dodatkowych informacji o certyfikatach SSL dostępnych w ofercie RedCart skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta dzwoniąc pod nr telefonu 22 22 82 114 lub wysyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy.


Szczegółowe informacje dotyczące najnowszych zmian można znaleźć na oficjalnej stronie Google


Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!