Sklep.wittchen.com, Eobuwie.pl, Butyjana.pl, Unhuman.pl i Rockmetalshop.pl to pierwsza piątka polecanych przez konsumentów internetowych sklepów odzieżowych — wynika z rankingu opublikowanego przez serwis Opineo.pl. Klienci dobrze oceniają zakupy w e-butikach modowych, choć, ich zdaniem, wiele kwestii należałoby jeszcze poprawić.

Cechy, za które konsumenci chwalą e-sklepy z branży modowej, to przede wszystkim: duża różnorodność towaru, limitowane edycje, konkurencyjne ceny i atrakcyjne programy lojalnościowe — analizuje wyniki rankingu Paweł Kucharzak, prezes zarządu Opineo.pl. — Do grzechów głównych internetowych sklepów odzieżowych z kolei zaliczają się: odmowa uznania reklamacji, problemy z odzyskaniem pieniędzy w przypadku zwrotu towaru i sprzedawanie fatalnej jakości produktów w mocno zawyżonych cenach.

Branżowy Ranking Internetowych Sklepów Odzieżowych opiera się na potransakcyjnych opiniach konsumenckich, czyli takich, które zostały wystawione przez klientów sklepów internetowych po dokonanych zakupach. Okazuje się, że w przypadku kategorii „odzież, obuwie, torebki” konsumenci najlepiej oceniają e-sklepy specjalizujące się w wąskim asortymencie modowym (oferujące ekskluzywną odzież skórzaną, trendy streetwearowe czy marki związane z modą kontrkulturową), a także e-salony z obuwiem czy bielizną.

Pierwszą piątkę najlepiej ocenianych i polecanych internetowych sklepów odzieżowych zamykają: Sklep.wittchen.com, Eobuwie.pl, Butyjana.pl, Unhuman.pl i Rockmetalshop.pl. To właśnie w nich klienci najwyżej cenią szybkość realizacji zamówienia, poziom obsługi klienta i jakość zapakowania przesyłki.

Co ciekawe, do rankingu zakwalifikowało się też sporo rodzimych marek polskich producentów, którzy oferują w Internecie swój własny, niepowtarzalny asortyment, jak m.in.: Recman, Gorteks, 4F, LoveIt czy EF Eidos Fashion. Udowadniają oni, że klasą, wykonaniem i jakością można konkurować z metką „Made in China”, a nawet z gigantami rynku.

Z tej okazji gratulujemy dwóm sklepom internetowym będącym na naszej platformie, które znalazły się w rankingu Opineo. Klienci pozytywnie ocenili sklep: Ekskluzywna.pl i Panitorbalska.pl

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania pełnej wersji rankingu - Ranking Internetowych Sklepów Odzieżowych 2014

Ranking Sklepów Odzieżowych Opineo.pl


Życzymy miłej lektury!