Zapewne sam ostatnio dostałeś wiadomość SMS, która w swojej treści mówiła o nowej promocji w znanym sklepie lub potwierdziła obecność Twojej paczki w Paczkomacie. To właśnie jest przewaga nowoczesnego SMS marketingu.

Czy wiesz, że marketing mobilny to stosunkowo młoda dziedzina? Został upowszechniony w pierwszej dekadzie XXI wieku wraz ze wzrostem popularności wiadomości SMS. Ten sposób reklamy szyboko przyjął się ze względu na bardzo szybki i mocno spersonalizowany kontakt z Klientem.
Co może świadczyć o popularności tego typu rodzaju komunikacji z Klientem? Według infografiki stworzonej na podsumowanie roku 2014 wg SMSAPI
 - za pomocą firmy wysłano 280 milionów (!) wiadomości SMS. To pokazuje jak wielki potencjał drzemie w tego typu rozwiązaniu maketingowym.

Jak możesz wykorzystać potencjał marketingu mobilnego w sklepie internetowym?

SMS-y możesz wykorzystać na kilka sposobów:

- informować o nowościach w sklepie,
- przypominać o promocji lub jej końcu,
- powiadamiać o wysłaniu towaru do Klienta.
- wysyłać życzenia z okazji urodzin Klienta (o ile sklep posiada takie dane). 

Według SerwerSMS zastosowanie marketingu mobilnego w handlu pozwala na wsparcie sprzedaży i lojalności. Zarówno w wersji online, jak i offline.

Dlatego w Pakiecie Korzyści od RedCart możesz skorzystać z ofert dwóch firm oferujących SMS marketing:

SMSAPI

Wykorzystaj siłę marketingu SMS i bądź w stałym kontakcie ze swoimi Klientami. Odbierz pakiet darmowych 200 SMS-ów Eco by powiadamiać Klientów o wysyłce, promocjach i wyprzedażach. Personalizacja wiadomości pozwoli zwiększyć zaangażowanie odbiorców. System SMSAPI jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem sklepowym RedCart. Zapewnia to obsługę powiadomień SMS i wiadomości transakcyjnych, np. podczas zrealizowania zamówienia czy wysyłkce towaru. Według SMSAPI, tego typu rozwiązanie ułatwia kontakt z klientami i zmniejsza liczbę zwrotów nawet o 50%

Dzięki usłudze od SMSAPI w łatwy i prosty sposób będziesz mógł zarządzać wysyłką wiadomości SMS i MMS, np. w postaci powiadomień. Wiadomości wykorzystane jako powiadomienia pozwolą Ci między innymi:
- być w stałym kontakcie z Klientami,
- zaoszczędzić czas dzięki automatyzacji wysyłki,
- budować lepsze i trwalsze relacje z Klientami,
- poprawić obsługę Klienta lub obsługę posprzedażową.


SerwerSMS


Marketingowa siła sms za pomocą 300 darmowych wiadomości
Przypominaj o promocjach lub informuj o wysyłce towaru. Wspieraj mobilnie e-sprzedaż bazując na profesjonalnej, szybkiej i spersonalizowanej komunikacji. 


Dzięki darmowym wiadomościom od SerwerSMS na start będziesz mógł między innymi:
- wygodny system dla Klientów dostępny na kazdym urządzeniu mobilnym,
- stały kontakt z Klientami sklepu,
- masowe wysyłanie wiadomości SMS,
- budowanie trwałych relacji z Klientami. Wykorzystaj wiedzę w praktyce - załóż sklep!