Miesiąc wrzesień, jak to zwykle w RedCart upłynął pod znakiem wdrażania nowych funkcjonalności i aktualizacji w oprogramowaniu sklepów. Przede wszystskim zaczęliśmy promocję nowych masek graficznych v4, które można było kupić w specjalnejl, atrakcyjnej cenie w przedsprzedaży. Ale na tym nie koniec, zapraszamy do krótkiego podsumowania w nowościach RedCart:

1. Ruszyła sprzedaż nowych masek graficznych v4.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z możliwościami nowej maski przypominamy, że jest ona przede wszystkim dużo lżejsza oraz dostosowana do najnowszych wytycznych Google - co przekłada się na krótki czas wczytywania witryny sklepu oraz wyższą pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Zawiera ona także szereg nowych funkcjonalności związanych z użytecznością i marketingiem w sklepie, co ma na celu przede wszystkim zwiększenie sprzedaży. Ostanią, bardzo istotną cechą jest dynamiczne RWD - maska v4 w każdym z pakietów abonamentowych zbudowana jest na siatce, dzięki czemu wygląd sklepu dostosowuje się dynamicznie do wyświetlacza każdego urządzenia mobilenego.

Więcej o nowych maskach graficznych w Cenniku oraz w Centrum Wiedzy.

2. Integracja z Paczką w RUCHU

Informujemy o ukończeniu integracji z Paczką w Ruchu - dzieki której zarówno właściciele sklepów internetowych, jak i klienci zyskują możliwość nadania lub odbioru przesyłki w jednym z 2200 kiosków lub saloników RUCH zlokalizowanych na terenie całej Polski. To cenna funkcjonalność ze wględu na preferencje klientów, którzy w coraz większym stopniu stawiają na punkty odbioru paczek - cenią sobie przede wszystkim uniezależnienie od kuriera, możliwość wyboru godziny odebrania paczki oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo, dla wszystkich nowych klientow Paczka w Ruchu opracowała program rabatowy "Promocja na Start". 

Więcej na temat mozliwości, jakie daje integracja z Paczką w RUCHU na blogu Redcart

3. Nowe porównywarki cen: ShopAlike.pl oraz Idealo.pl

ShopAlike.pl

Porównywarka cen, kóra została wprowadzona na rynek w 2011 roku, ale szybko zyskala popularność i sporą rzeszę fanów. Wpyw na to ma z pewnością atrakcyjny wygląd strony porównywarki, atrakcyjna prezentacja produktów oraz niezwykła wygoda w korzystaniu dzięki rozbudowanym systemom filtrów, pozwalającym wyszukać produkt według koloru lub rozmiaru. Wyszukiwarka ShopAlike.pl jest także dobrze wypromowana w Google.

Idealo.pl

Porównywarka cen. W Polsce dopiero od 2013 roku, ale z prężnym rozwojem. Jest to porównywarka wywydząca się Niemiec, gdzie odniosła ogromny sukces, co zapoczątkowało ekspansję w całej Europie. Obecnie funkcjonuje w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Sklepy na platformie RedCart mają możliwość promocji w każdej z obcojęzycznych wersji idealo, dzięki możliwości ekportu pliku produktowego w dowolnym języku.

4. Nowe hurtownie

Hurtownia STAVIORI

Hurtownia Staviori.eu to autoryzowany i wyłączny dystrybutor biżuterii wysokiej klasy włoskiej marki Staviori. Oferuje biżuterię wykonaną ze szlachetnych kruszców, brylanty, perły i zegarki. Ze sklepami internetowymi nawiąże współpracę na zasadzie hurt lub dropshipping, dzięki gotowej i w pełni zautomatyzowanej integracji; pozwalajacej na utrzymanie zawsze aktualnej oferty w sklepie, bez potrzeby korzystania z zewnętrzych programów i aplikacji.

Więcej na temat integracji z hurtownią Staviori.

Hurtownia Forcetop

Zintegrowana z oprogramowaniem Redcart hurtownia Forcetop udostępniła sprzedaż w modelu dropshipping. FORCETOP Sp. z o.o. to jeden z największych dostawców akcesoriów do elektronicznych urządzeń przenośnych na polskim rynku oraz największy dystrybutor akcesoriów do urządzeń firmy Apple.