Uczymy dzieci lubić książki!


Wydawnictwo Wilga istnieje na polskim rynku od 1992 roku i od tego czasu wypracowało silną pozycję i markę wydawcy książek dla dzieci. Większość publikacji to książki dla dzieci najmłodszych. W ofercie znajdują się pozycje należące do klasyki literatury, jak i książki debiutujących autorów. Publikacje charakteryzują się nowoczesnością i pomysłowością przy zachowaniu najwyższego poziomu edytorskiego. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom (dodatkowe gry, zabawki, układanki, moduły elektroniczne) rozbudzają zdolności intelektualne i manualne dzieci. Dla dzieci starszych wydawnictwo proponuje książki tradycyjne – klasyczne baśnie polskie i zagraniczne, zbiory wierszy, książki popularnonaukowe. Ostatnie lata w Wydawnictwie to intensywny rozwój tytułów literatury młodzieżowej o tematyce przygodowej.

 

Wydawnictwo Wilga wydaje książki najlepszych polskich klasyków (Brzechwa, Tuwim, Konopnicka), współpracuje ze znanymi autorami współczesnymi (Kern, Frączek, Kozłowska, Fabisińska) oraz publikuje dzieła autorów zagranicznych. Materiały ilustracyjne są bardzo bogate. W publikacjach wykorzystuje się prace wielu znanych i doświadczonych ilustratorów, jak również prace artystów młodszego pokolenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Wszystkie książki wydawnictwa – tradycyjne i nowatorskie – opracowane są z największą dbałością o poziom edytorski i jakość produktu. W ofercie wydawnictwa figurują pozycje z postaciami bajkowymi znanymi z telewizyjnych dobranocek (Kot Filemon, Krecik, Koziołek Matołek, Angelina Balerina, Muminki).

 

Od początku działalności Wilga sprzedaje prawa do swoich książek za granicę. Do ubiegłego roku ukazało się 320 tytułów w 21 wersjach językowych (w ostatnim roku 70 tytułów), a nakład łączny wydanych książek sięgnął ponad jednego miliona egzemplarzy. Są one dostępne m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Korei, Meksyku, Francji, Hiszpanii, Czechach, na Litwie, na Łotwie i w Rosji.

 

Wydawnictwo Wilga posiada własną sieć handlową. Książki sprzedawane są w księgarniach, hipermarketach, hurtowniach i kioskach, a także w sklepie internetowym, który znaleźć można pod adresem www.wilga.com.pl. Mogą tam składać zamówienia zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

 

Książki Wydawnictwa Wilga są przyjazne dla dzieci i młodzieży, poprzez zabawę uczą przyjemności obcowania z literaturą.