dropshipping online sklep internetowy sprzedaż

Własny biznes - brzmi świetnie! Oprócz dobrego wydźwięku z daleka już pachnie prestiżem, pieniędzmi, niezależnością, samorealizacją i satysfakcją. Szybujące wysoko biznesowe marzenie musimy jednak sprowadzić na ziemię. Własny biznes to przede wszystkim spore wydatki i duże ryzyko finansowe. Inwestujesz środki na start, kupujesz produkty, wynajmujesz magazyny. Jakby tego było mało, nie wiesz czy biznes się powiedzie i zastanawiasz się czy firma przetrwa następny rok.

Biznes to również wielozadaniowość. Może multitasking jest modny, ale 24 - godzinna doba nie chce się wydłużyć. Logistyka realizacji zamówień, pakowanie i wysyłka produktów, obsługa klienta, marketing. Skąd brać na to czas i moc? Spokojnie, możesz odetchnąć i otworzyć własny sklep internetowy w modelu dropshipping. Bez obaw. To, co Cię powstrzymuje, nie będzie już przeszkodą. Własny biznes vs. Twoje obawy. Kto wygra to starcie?

 

 1) Początki są trudne

Tak jak wyżej - bez obaw! Sklep internetowy w modelu Dropshipping to idealna propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem. Jeśli nie masz wystarczających środków na inwestycje, brakuje Ci wolnego czasu i doświadczenia, to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Dropshippping umożliwia szybki start biznesu internetowego i maksymalnie ułatwia jego prowadzenie.

Dropshipping wychodzi naprzeciw początkującym przedsiębiorcom. Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie wynajmujesz magazynu, nie zajmujesz się jego logistyką, nie pakujesz, ani nie wysyłasz sprzedanych produktów. Biznes prowadzisz w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu. Poczuj prawdziwy smak biznesowej wolności.

 

2) Własny biznes to ciężka praca

Nie jeździsz po towar, nie składujesz go w magazynach, nie martwisz się o stan i ilość asortymentu. Zatowarowujesz sklep w sposób czysto wirtualny. Po złożeniu zamówienia w Twoim sklepie internetowym jest ono automatycznie przekazywane bezpośrednio do hurtowni. Bez kompletowania, pakowania i bez wysyłek! Paragony i faktury przesyłasz drogą elektroniczną. W modelu dropshipping wszystko jest o wiele prostsze.

Opisy i zdjęcia produktów są już gotowe. Jednym prostym kliknięciem importujesz je do swojego e-sklepu. Oszczędzasz wiele godzin pracy, którą musiałbyś przeznaczyć na przygotowanie wszystkich opisów i zdjęć produktowych.

Co zostaje dla Ciebie? Twoim zadaniem jest dotarcie do klientów, kontakt z nimi, promocja sklepu i produktów, sprzedaż. A oprócz tego spijanie śmietanki korzyści - zarabianie. Czas, który zyskujesz - inwestujesz, dbając o rozwój sklepu.

 

3) Własny biznes to duże ryzyko

W dropshipping prezentujesz bogatą ofertę produktów bez jednoczesnego zamrażania gotówki. Ryzyko, że pozostaniesz z niesprzedanym towarem zostaje tutaj całkowicie wyeliminowane. Nie ma towaru, niczym nie ryzykujesz.

W tym modelu nie martwisz się również o zatrudnianie pracowników, których pomocy przecież nie potrzebujesz. Zyskujesz bez ponoszenia ryzyka.

 

4) Mam za mały budżet na start

Niepodważalną przewagą dropshippingu są niskie koszty prowadzenia biznesu. Odpadają tu wydatki związane z zatowarowaniem sklepu oraz wynajmem i prowadzeniem magazynu, a także obsługą całej logistyki.

Zwiększasz asortyment i obroty bez inwestowania w towar. Płacisz za niego dopiero wtedy, gdy klient zapłaci Tobie. Co to oznacza? Czysty zysk. Bez zamrażania gotówki. Bez wydawania pieniędzy na magazyn. To kwintesencja tego, co mogło powstać w sprzedaży online.

Wiele hurtowni dropshippingowych nie dolicza dodatkowych opłat za funkcjonowanie w tym modelu sprzedaży. Koszty obsługi związane z przygotowaniem i wysyłaniem paczek są najczęściej już zawarte w cenach produktów. Z kolei same ceny produktów w tym modelu sprzedaży zwykle nie są wcale wyższe, niż w przypadku sprzedaży hurtowej.

 

5) Mam zbyt mało czasu na biznes

W dropshippingu oszczędzasz swój czas. Dlaczego? Zamówienie złożone w Twoim sklepie internetowym trafia do dostawcy. To on wysyła towar bezpośrednio do klienta. A zatem magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką Twoich produktów zajmuje się inna firma!

Ponadto coraz więcej hurtowni w ramach współpracy dropshippingowej oprócz realizacji zamówienia zajmuje się również obsługą posprzedażową, czyli gwarancjami, zwrotami, reklamacjami. Rozwiązanie idealne dla Ciebie.

 

6) Na tym się nie da zarobić

Sprzedaż w modelu dropshipping może być korzystna dla obu stron. W zależności od modelu zarobek dla sprzedawcy stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu, a ceną detaliczną (model marżowy) lub prowizję od sprzedaży (model prowizyjny). Czy wiesz, żę są branże, w których marże przekraczają 90%? Tak, 90%!

 

7) Nie przetrwam na rynku

Dropshipping pozwala przekonać się czy Twój produkt spotka się z zainteresowaniem odbiorców. Testując rynek w tym modelu niczym nie ryzykujesz. Nie posiadasz fizycznie towaru, którym handlujesz i w każdej chwili możesz zmienić asortyment swojego e-sklepu.

Co zwiększa szanse powodzenia w dropshipping? Szybki i łatwy start, brak obciążających kosztów, różnorodność oferowanych produktów, przyspieszona wysyłka towaru z pominięciem właściciela e-sklepu docierająca do klienta nawet w ciągu 24 godzin. Każdego dnia jesteśmy świadkami sukcesów biznesowych osiąganych dzięki dropshipping.

 

8) Nie mam pomysłu na biznes

Postaw na dropshipping! Dzięki współpracy firm oferujących oprogramowanie dla sklepów internetowych z dostawcami i hurtowniami z Polski i zagranicy, masz ogromny wybór produktów, które możesz sprzedawać.

Komputery, notebooki, RTV i AGD, bielizna, odzież, książki, zabawki dla dzieci, kosmetyki, artykuły sportowe … i wiele innych. Wybierz produkt, na którego sprzedaż masz niepowtarzalny pomysł, dopraw go interesującą historią, stwórz własną markę i zacznij sprzedawać.

 

9) Nie wiem jak się za to zabrać

Jak to zrobić? Kontaktujesz się z wybraną hurtownią (np hurtownią bielizny, zabawek, czy skórzanych torebek), ustalasz warunki współpracy, podpisujesz umowę. Wybierasz produkty i ustalasz swoją marżę. Twój sklep może być zintegrowany z jedną lub kilkoma hurtowniami.

Integracja z bazami towarowymi dostawców odbywa się automatycznie. System samodzielnie pobiera dane i aktualizuje stany magazynowe oraz ceny bez konieczności włączania komputera. Łatwo, szybko, wygodnie. Poniższa infografika obrazuje cały proces dropshippingowy.

 

Jak funkcjonuje Dropshipping?

- Dropshipping opiera się na integracji sklepu internetowego z hurtownią. Korzystając z gotowej integracji RedCart możesz nawiązać współpracę z ponad 300 hurtowniami i dostawcami. A asortyment do swojego sklepu wybierasz spośród przeszło 2 mln produktów - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

- Gotowa integracja pozwala na szybki i sprawny import zdjęć i opisów, systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych produktów oraz obsługę z poziomu panelu administracyjnego sklepu bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów - dodaje.

Jakie są najważniejsze korzyści sprzedaży w dropshipping?

- To przede wszystkim brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy na start. Wszystkie produkty wysyłane są bezpośrednio z hurtowni, sprzedawca nie musi więc martwić się pieniędzmi na ich zakup oraz magazynowaniem - Renata Wojciechowska, Manager ds. e-commerce, internetowej hurtowni bielizny VMP

- Warto również zaznaczyć, iż taki biznes bardzo łatwo prowadzić w pojedynkę, co eliminuje konieczność zatrudniania i opłacania dodatkowych pracowników. Swój e-biznes z powodzeniem można prowadzić w domu, gdyż warunkiem koniecznym jest jedynie dostęp do Internetu - dodaje.   

 

dropshipping e-commerce sprzedaż online biznes

 

 

Czy to trudny proces?

- Absolutnie nie, dlatego też dropshipping zalecany jest nawet początkującym przedsiębiorcom. W tym modelu logistyczno - sprzedażowym, sprzedawca zajmuje się jedynie kontaktem ze swoim klientem, przekazując tym samym cały proces pakowania i wysyłki do hurtowni, z którą współpracuje - Renata Wojciechowska, Manager ds. e-commerce, internetowej hurtowni bielizny VMP

 

Podsumujmy, dlaczego warto wybrać dropshipping?

 • - szybko startujesz z każdym e-biznesem

 • - nie podejmujesz ryzyka finansowego

 • - nie inwestujesz w zakup produktów

 • - nie zamrażasz gotówki w towarze, którego nikt nie chce kupić

 • - sprzedajesz tylko to, co cieszy się powodzeniem

 • - za towar płacisz, gdy już zarobisz

 • - nie ponosisz kosztów magazynowania towarów

 • - łatwiej kontrolujesz wydatki

 • - nie tracisz czasu na realizację zamówień

 • - nie zajmujesz się zwrotami i reklamacjami klienta

 • - oferujesz klientom dużą różnorodność produktów

 • - skracasz czas przesyłki produktu do klienta

Dzięki Dropshipping zyskujesz czas m.in. na:

 • - analizę rynku konkurencji

 • - promocję sklepu i wizerunku własnej marki

 • - prowadzenie bloga tematycznego

 • - dbanie o relacje z klientami

 • - dobieranie najodpowiedniejszych produktów

 • - rozbudowę sklepu i kreowanie jego wyglądu

 • - podejmowanie współpracy z partnerami

 

Dla kogo dropshipping?

Biznes po godzinach

Praca na pełen etat to 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że kończysz pracę ok. godziny 16-17. Obsługą sklepu internetowego opartego na modelu dropshippingu z powodzeniem zajmiesz się po powrocie z biura i w weekendy. Prowadzenie biznesu w ten sposób jest znacznie mniej czasochłonne, a może przerodzić się w przyszłości w główne źródło dochodu. To dobry początek na drodze do pracy na własny rachunek.

Pełnoetatowa mama

Sklep internetowy bez dużego wysiłku z powodzeniem mogą prowadzić młode mamy, które opiekując się dziećmi, potrzebują lub po prostu chcą dodatkowo zarabiać. Własny biznes online pozwala niejednej mamie na pozostanie z dzieckiem w domu.

Zabiegani studenci

Dropshipping doskonale sprawdzi się w przypadku studentów poszukujących dodatkowego źródła dochodu na własne wydatki i utrzymanie. Niskie ryzyko, niskie koszta, a wiele możliwości. Młode, pomysłowe, pełne energii głowy będące na czasie ze światem online w łatwy sposób mogą rozkręcić swój biznes życia.

  

Dropshipping to rozwiązanie dla Ciebie

Dropshipping jest bardzo korzystnym modelem współpracy zarówno dla e-sklepu, hurtowni, jak i klienta. E-sklep zmniejsza koszty utrzymania, eliminuje wiele problemów związanych z zatowarowaniem sklepu oraz oszczędza cenny czas. Hurtownia ułatwiając proces sprzedaży e-sklepom zyskuje nowe miejsca zbytu swoich towarów. Klienci mogą cieszyć się szerokim asortymentem oraz ekspresową przesyłką zamówionego produktu.

Boisz się ryzyka związanego z nowym biznesem? Przeraża Cię realizacja zamówień, wysyłka produktów do klientów? Brakuje Ci kapitału na rozkręcenie sprzedaży w Internecie? Być może Dropshipping to dobra opcja dla Ciebie.