dropshipping

Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałbyś pracować bez wychodzenia z domu? Myślałeś kiedykolwiek o własnym biznesie? Mamy dla Ciebie nowoczesny i łatwy sposób na zarabianie w Internecie.  Nie musisz mieć dużo wolnego czasu, ani być żadnym ekspertem. Nie kosztuje to wiele. Nie wymaga rezygnacji z pracy i podejmowania ryzyka finansowego. Dowiedz się na czym polega dropshipping i dlaczego jest to rozwiązanie proste i wygodne dla każdego.

CO TO JEST DROPSHIPPING?

dropshipping

Dropshipping to model sprzedaży internetowej dla osób, które chcą otworzyć własny sklep internetowy. W uproszczeniu dropshipping polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru do klienta z e-sklepu na dostawcę -  hurtownię lub producenta. Sklep internetowy w dropshipping zatowarowuje się tylko wirtualnie, co jest możliwe m.in. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Eliminuje to potrzebę prowadzenia magazynu oraz zajmowania się realizacją zamówień. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe. Nigdy nie było prościej prowadzić własnego biznesu. Tak, to możliwe! Bez dużych kosztów, bez dużego wysiłku, bez ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem.

NA CZYM POLEGA DROPSHIPPING?

Sklep internetowy bez kupowania towaru

dropshipping

Po pierwsze - w dropshipping sklep internetowy zatowarowujemy w sposób wirtualny. Nie kupujemy więc na start  produktów, które chcemy sprzedawać. W dropshipping nie musisz mieć gigantycznego budżetu na start, bo nie wydajesz pieniędzy na towar. Brak inwestycji w produkty do e-sklepu niweluje ryzyko finansowe pozostania z niesprzedanym asortymentem.

Skąd bierzemy produkty na sprzedaż? Produkty wybieramy z hurtowni, które oferują szeroki asortyment w różnych branżach - m.in. dziecięca i zabawkarska, kosmetyczna, odzieżowa, erotyczna. Dostępne hurtownie sprawdzisz tutaj.  Zapewniają one możliwość sprzedaży dużej ilości różnorodnych towarów od ręki. W dropshippingu płacimy za pojedyncze zamówienia, dopiero w momencie sprzedania produktów w naszym e-sklepie. Daje to nam pewność zysku i duże poczucie bezpieczeństwa prowadzonej działalności. Zarabiamy na nałożonej przez nas marży.

Koszty prowadzenia firmy są tutaj ograniczone do minimum. Otwieramy własny sklep online nie zamrażając gotówki w produktach. Nie ponosimy kosztów obsługi logistycznej. Na dropshipping stać każdego. Wystarczy kilkaset złotych, aby wystartować ze sprzedażą w e-sklepie. 

Sklep internetowy bez magazynowania produktów

dropshipping

Po drugie - w dropshipping nie magazynujemy produktów, ponieważ znajdują się one w hurtowniach, z którymi współpracujemy. Brak własnego magazynu rozwiązuje problem obsługi magazynowej i ponoszenia kosztów z tym związanych. W dropshipping sprzedajesz gdziekolwiek jesteś

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie wynajmujesz magazynu, nie zajmujesz się jego logistyką, nie realizujesz - nie pakujesz ani nie wysyłasz zamówień. Taki biznes możesz prowadzić w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu. 

Sklep internetowy bez wysyłania produktów

dropshipping

Po trzecie - w dropshipping wysyłką towarów sprzedanych w sklepie internetowym zajmuje się hurtownia, lub producent, który wysyła towar ze swojego magazynu w naszym imieniu. Osoby, które zawodowo zajmują się sprzedażą przez Internet mają świadomość, jak uciążliwe bywa wysyłanie towaru do klienta. 


Klient składa zamówienie w Twoim sklepie internetowym, a Ty przekazujesz je do dostawcy. Następnie hurtownia wysyła produkt bezpośrednio do klienta, co skutkuje krótszym czasem dostarczenia zamówionego przedmiotu. Jako właściciel sklepu internetowego nie zajmujesz się więc przygotowaniem produktów do wysyłki, pakowaniem, ani wysyłką towaru do klienta.

dropshipping

- W tym modelu przedsiębiorca ma duży komfort, ponieważ nie podejmuje ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem. Może prowadzić sklep z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ całą logistykę przerzuca na dostawcę. A co najważniejsze  - dropshipping to przede wszystkim brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy na start. Odpadają tutaj stałe koszty zatowarowania e-sklepu i bieżące wydatki związane z wynajmem, prowadzeniem magazynu i ewentualnym zatrudnieniem pracowników - mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.


Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

Po pierwsze nie musimy już otwierać własnej działalności gospodarczej, aby sprzedawać w sklepie internetowym! Dlaczego? Prawo w Polsce zmienia się na korzyść początkujących przedsiębiorców. Już niebawem drobna działalność zarobkowa nie będzie wymagała rejestracji, o ile dochody z tej działalności nie przekroczą 1050 zł. 

Kiedy więc konkretnie wejdą nowe przepisy? Parlament zakończył już pracę nad pakietem ustaw Konstytucji Biznesu. Posłowie przyjęli także wszystkie poprawki Senatu, które w większości miały charakter doprecyzowujący. 23 marca Konstytucję Biznesu podpisał Prezydent i 30 dni po jej ogłoszeniu nowe przepisy wejdą w życie. Najprawdopodobniej nastąpi to w kwietniu bieżącego roku

Według wprowadzanej Konstytucji Biznesu, czyli pakietu 5 ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, początkujący przedsiębiorcy skorzystają z tzw. ,,ulgi na start". Ulga na start to zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek ZUS. Podobnie jak w przypadku tzw. „małego ZUS-u”, z „ulgi na start” będą mogły skorzystać osoby fizyczne, które po raz pierwszy rozpoczynają działalność gospodarczą. 

Przedsiębiorca będzie musiał zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni - jak  jest to obecnie. Ciągle będzie obowiązywał również preferencyjny okres składek tzw. mały ZUS przez okres 24 miesięcy. Nigdy nie było łatwiej wystartować z własnym biznesem. 

Integracja z hurtowniami

Dropshipping opiera się na integracji sklepu internetowego z hurtownią. Dzięki automatycznemu importowi danych z pliku hurtowni, e-sklep zyskuje dostęp do setek, a nawet tysięcy pozycji produktowych, którymi może swobodnie zarządzać w swoim e-sklepie, badając jednocześnie popyt rynkowy.

Integrację możemy przeprowadzić samodzielnie, co może okazać się wymagającym procesem, lub skorzystać z gotowych i prostych narzędzi dostarczanych przez wyspecjalizowane platformy wdrożeniowe. Korzystając z gotowej integracji możesz nawiązać współpracę z wieloma hurtowniami i dostawcami. Funkcja gotowej, automatycznej  integracji z wybranymi hurtowniami dostępna jest w RedCart.pl.

 Gotowa integracja ma tą przewagę, że pozwala na szybki i sprawny import zdjęć i opisów, systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych produktów oraz obsługę z poziomu panelu administracyjnego sklepu bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów. Automatyczne aktualizacje stanów magazynowych i cen zapewnią zawsze aktualną ofertę w sklepie oraz dostęp do rzetelnej informacji o stanach magazynowych. Takie aktualizacje odbywają się w Redcart kilka razy na dobę.

Co do produktów - wybierasz konkretne kategorie towarów (np. klocki dla dzieci) i określonych producentów. W dowolnej chwili możesz ograniczać lub poszerzać ofertę w swoim sklepie internetowym. Nie martwisz się szukaniem dostawców, wybieraniem produktów, jeżdżeniem po towar.

 W przypadku początkujących sklepów, które w całości chcą opierać swój sklep na współpracy dropshipping mogą one pobrać wszystkie oferowane przez hurtownię produkty. Ofertę w e-sklepie można oczywiście rozwijać podłączając kolejne integracje z kolejnymi hurtowniami.

Wybieramy hurtownię, importujemy zdjęcia i opisy produktów, a kiedy zaczynają spływać zamówienia – przekazujemy je hurtowni w celu realizacji. Na tym właśnie polega dropshipping.

Dropshipping szansą na sukces

Co zwiększa szanse powodzenia w dropshipping? Szybki i łatwy start, brak obciążających kosztów, przyspieszona wysyłka towaru z pominięciem właściciela e-sklepu docierająca do klienta nawet w ciągu 24 godzin. Sprzedawca swój zaoszczędzony czas może wykorzystać na kontakt z klientami, promocję sklepu i produktów, sprzedaż. Podsumowując, warto jest wystartować ze sprzedażą w modelu dropshipping, zwłaszcza na początku działalności. 

Dropshipping będzie idealny dla osób, które stawiają pierwsze kroki w sprzedaży internetowej. Zarówno dla tych, którzy cenią sobie mobilny tryb życia, lub chcą pracować z domu. 

WYKORZYSTAJ TRENDY

Sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes. Z zakupami w internecie jest tak, że jak już się ich raz spróbuje, to ciężko się od nich oderwać. Robimy je coraz częściej i są one dla nas coraz bardziej naturalne. Zakupy w sieci robi już 54% Polaków. Potwierdza to najnowszy raport Gemius „E-commerce w Polsce 2017”.  

Jeszcze nie tak dawno ciężko nam było sobie wyobrazić kupowanie ubrań i butów bez ich przymierzenia i obejrzenia. Dziś kupujemy online produkty spożywcze, meble, pralki, zmywarki, opony, a nawet samochody. Klientów na rynku sprzedaży online wciąż przybywa, a ich grono nadal będzie się powiększać. Doceniamy nie tylko całodobową dostępność internetowych zakupów, ale również wygodę, niepodważalną oszczędność czasu i bądź, co bądź nieograniczony wybór produktów w cenach, których sklepy stacjonarne nie są nam często w stanie  zaoferować.

Własny sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes. Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce, wycenianym w tej chwili na około 40 mld zł. Prognozuje się, że do 2020 roku wartość tego sektora może wzrosnąć do 63 mld złotych. Rosną też szanse na rozwój e-biznesu, dlatego inwestycja we własny sklep online może okazać się strzałem w dziesiątkę.