Nowa wersja szaty graficznej to nie tylko zmiany w wyglądzie sklepów internetowych, ale również dodatkowa funkcjonalność. Jednym z elementów funkcjonalnych, które pojawiły się w szatach graficznych wersji 3.0 jest możliwość edycji stopki sklepu internetowego.


Nowy system zarządzania treścią wyświetlaną w stopce sklepu internetowego pozwala na tworzenie dowolnych bloków informacyjnych, które mogą składać się z tekstu, odnośników do dowolnego adresu URL lub odnośników do stron informacyjnych w obrębie sklepu internetowego. Elementy w obrębie bloku informacyjnego mogą być dowolnie sortowane za pomocą opcji "przeciągnij i upuść". Również same bloki informacyjne mogą być wyświetlane w kolejności ustalonej przez administratora sklepu.
Dodatkowo edycja stopki sklepu internetowego pozwala na zarządzanie powiązania z kontami w serwisach społecznościowych. Dodanie odnośnika do wybranego serwisu np. Facebook, Google Plus czy Pinterest spowoduje automatyczne pojawienie się ikony społecznościowej w dolnej części sklepu.